poniedziałek, 26 maja 2008
Co my byśmy zrobili dzisiaj bez GG??
Nawiązując do spędzania wolnego czasu przy komputerze byłoby grzechem nie wspomnieć o czymś, co chyba każdy zna i prawie każdy używa. Mówię tu oczywiście o komunikatorze Gadu-Gadu. Pomysłodawcą i twórcą Gadu-Gadu jest informatyk Łukasz Foltyn, który zainspirował się sukcesem komunikatora ICQ.
Trochę więcej na temat tego komunikatora:
Gadu-Gadu udostępnia między innymi możliwość przesyłania plików, prowadzenia konferencji i rozmów głosowych. Jest programem typu adware - korzystający z niego zmuszeni są do oglądania reklam. Wykorzystuje własny (zamknięty) protokół komunikacji. Nie posiada zabezpieczeń autoryzacji użytkownika, w zamian wbudowano w niego filtr antyspamowy (od wersji 7.0 build 23). W testowych wersjach z rodziny 6.x pojawiło się szyfrowanie połączenia za pomocą protokołu SSL, jednakże w żadnej oficjalnej wersji nie jest ono wykorzystywane. Użytkownicy Gadu-Gadu są identyfikowani w systemie za pomocą numerów, podobnie jak w ICQ. Od początku 2005 roku możliwe jest wykonywanie rozmów telefonicznych w ramach technologii VoIP. 14 lutego 2006 roku w wyniku zakończenia współpracy z operatorem easyCALL usługa Telefon Gadu-Gadu została zastąpiona przez usługę Nagłos (autorskie rozwiązanie spółki). Blip (Bardzo Lubię Informować Przyjaciół)to serwis społecznościowy, wzorowany na amerykańskim Twitterze, łączący prowadzenie mikrobloga z komunikowaniem się w kręgu znajomych. Założony został w maju 2007 w Warszawie, przez Marcina Jagodzińskiego i Zbigniewa Sobieckiego. 11 czerwca 2007 Blip został przejęty przez spółkę Gadu-Gadu S.A. Pozwala on na równoczesne prowadzenie mikrobloga, czat oraz nawiązywanie nowych znajomości. Użytkownicy mogą dzielić się krótkimi informacjami tekstowymi, graficznymi i dźwiękowymi. Nowe wiadomości można publikować za pośrednictwem komputera (przez stronę WWW lub komunikator), a także telefonu komórkowego. Innymi usługami, które oferuje nam GG są: Nagłos, GaduRadio. Ta pierwsza jest płatną, dodatkową usługą w komunikatorze Gadu-Gadu. Pozwala ona na wykonywanie rozmów z komputera na telefon. Gadu Radio - Radio internetowe przeznaczoną dla użytkowników komunikatora Gadu-Gadu. Gadu Radio można słuchać za pomocą komunikatora Gadu-Gadu oraz Tlen.pl (z wykorzystaniem odpowiedniej wtyczki). Aby móc słuchać Gadu Radio należy posiadać zainstalowanego Winampa w wersji 5.x. W serwisie Moja Generacja znajduje się specjalna grupa, która jest związana z Gadu Radiem. Aktualnie można słuchać przez stronę www, ale po wcześniejszym zalogowaniu się. Usługa Gadu Radio zawiera
23 kanały muzyczne:
-Orange Musik
-Gadu Impreza
-Gadu Classic Rock
-Gadu Starter
-Gadu Smak 80 lat
-Gadu House
-Gadu Trance
-Gadu Po Polsku
-Gadu Modern Rock
-Gadu CHILLOUT
-Gadu Jazz
-Gadu We Dwoje
-Gadu Disco polo
-Gadu Dyskotekowo
-Gadu Hip-Hop
-Gadu Czarne Brzmienia
-Gadu Szanty
-Gadu Pop and Wave
-Gadu Pop-Delikates
-Gadu Classic Disco
-Gadu Kraina Łagodności
-Gadu Wielkie Hity Filmowe
-CD Nowość
Jednak chyba najczęściej korzysta się z możliwości rozmawiania ze znajomymi i nieznajomymi i przesyłania różnych plików. Więcej o GG znajdziecie w odnośnikach po prawej stronie:)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz